Info seoses TV3 signaali üleviimisega väiksemasse võrku (MUX6) alates 12. augustist 2015

tv3

Hea TasutaTV vaataja,

Kuigi TV3 jätkab vabalevis, viidi ööl vastu 12. augustit telepildi edastus väiksemasse, Multipleks 6 võrku (MUX6). Seetõttu muutus mõnevõrra ka kanali leviala – hinnanguliselt puudutab see 15000 tavaantenniga telerit vaatavat peret, kes elavad piirkondades, kus MUX6 signaal on nõrk või puudub.

Ülal näed saatjate nimekirja, mis edastavad TV3 signaali alates 12. augustist. Pane tähele V-tähte mõne saatja taga ja vaata lehe lõpust, kuidas nende saatjate puhul antenn õigesti asetada.

joon

Kõik need, kes vaatavad telerit tava-antenniga JA soovivad TV3 näha pärast 12. augustit, peavad pärast võrgumuudatust taastama teleri või digiboksi algseaded ning uuendama kanalid. Vastasel juhul TV3 signaal telerisse ei jõua. kuid kõik teised kanalid jäävad mõistagi vaadatavaks. See kehtib ka nende kohta, kes on varem MUX6 testkanali oma telerisse saanud – ka teie peate uuesti algseaded taastama ja kanalid uuendama, et TV3 signaal teleri 4. kanalile jõuaks.

Küsimuste ja probleemide korral helista TasutaTV kasutatoele telefonil 680 4040 või kirjuta tasutatv@levira.eejoon

Uudised:

 

(28.08.2015) Digiboks Topfield TF7720HTCO (sõltumata tarkvaraversioonist) ei suuda väljaspool Tallinna ja Haapsalu saatjate levipiirkonda TV3 korrektselt näidata. Põhjus on seadme tarkvaras, mis juhindub NIT tabeli informatsioonist ja häälestab ennast koheselt ümber Tallinna/Haapsalu sagedustele. Tegemist on automaatse programmiotsingu funktsiooniga, mis ei ole selles digiboksis korrektselt realiseeritud. Oleme ühendust võtnud digiboksi tootja esindajatega ning loodame, et viga antud digiboksiga saab tootjapoolse lahenduse. Kui selles osas on mingeid uudiseid, anname Sulle sellest teada.
Teiseks problemaatiliseks digiboksiks on Dbox R101, millega saab küll TV3 vaadata, kuid mis pärast igakordset TV3 (või France24) vaatamist soovib teha uue kanaliotsingu. Ekraanile ilmub “Alustada automaatotsingut? Jah/Ei”. Ühe nupulevajutusega saab teate eest ära. Maaletooja sõnul sellele digiboksile uut tarkvara ei tule.

(12.08.2015) TV3 signaal viidi ööl vastu tänast väiksemasse Multiplex6 võrku ning kanali edaspidiseks nägemiseks tava-antenniga on tarvis taastada teleri algseaded ja uuendada kanalid. Seejärel leiad TV3 taas teleri 4. kanalilt.

(10.08.2015) TV3 võrgumuudatus toimub ülehomme, 12. augusti esimestel tundidel. Pärast seda peavad kanalid uuendama ka kõik need, kes testkanali juba kätte said – seda selleks, et TV3 signaal jõuaks ka edaspidi pärale teleri 4. kanali kaudu. Siit näed infot TV3 signaali edastavate saatjate ja sageduskanalite kohta – kliki.

(22.07.2015) TV3 signaal viiakse MUX6 võrku 11. augustil öösel vastu 12. augustit. Need, kes vaatavad telerit tava-antenniga, peavad pärast võrgumuudatust taastama digiboksi algseaded ja installeerima kanalid.

(02.07.2015) Oleme käivitanud testkanali, mille abil saad juba tänasest kontrollida, kas näed TV3 ka pärast augusti keskel toimuvat üleminekut väiksemasse võrku. Signaal on nõrk või puudub neis piirkondades, mis ülaloleval parempoolsel  kaardil on märgitud helehallina.

vordlus

Võrgumõõtmised ja illustratiivne levialakaart:

Juulis ja augusti alguses toimuvad võrgumõõtmised* ja võrgu järelhäälestutööd. Hoiame teid tulemustega kursis.
* Signaali mõõdetakse 10m kõrguselt.

k2

joon

Kaart: MUX6 saatjad, mis edastavad TV3 telepilti alates augusti keskpaigast.

Kliki markeritele või vaata all saatjate nimekirja – nii näed sageduskanaleid ja kesksagedusi. Teadmiseks, et allolev kaart ei näita saatjate võimsust ega kirjelda leviala.

Loading map...

Loading


joon

V – vertikaalne polarisatsioon: antenn tuleb paigaldada nii, et selle vardad jääksid maapinna suhtes vertikaalselt (V), vaata joonist:

kakskoos

joon

Täiendavate küsimuste korral helista meie TasutaTV infotelefonil 680 4040 või kirjuta tasutatv@levira.ee

Kliki ja hakka meie sõbraks!